2 Kilo Uyuşturucu İle Yakalanan Emniyet Müdürü “İçiciyim” Dedi, Beraat Etti

0
1098

Manisa’da otomobilinde 2 kilo uyuşturucu maddesi (skunk) ve uyuşturucu etkisi olan çeşitli haplarla yakalanan Emniyet Müdürü ve oto kiralama şirketi sahibi olan arkadaşı, “uyuşturucu ticareti yapmak” suçuyla yargılandıkları davadan “İçiciyim” diyerek beraat ettiler.

Sözcü’de yer alan habere göre Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 9 Haziran günü, ilçe girişindeki uygulama noktasında 09 JC 938 plakalı otomobili durdurdu. Narkotik köpeği ile yapılan aramada, 2 kilo skunk ile reçeteyle satılan ve uyuşturucu etkisi bulunan 10 hap ele geçirildi.

Aracın sahibi İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Zafer Ç. ile beraberinde bulunan Necip Boğaçhan T. gözaltına alındı. İki şüpheli, sevk edildikleri adliyede, ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşmasında, içiçi olduklarını, uyuşturucu satmadıklarını öne süren Zafer Ç. ve Necip Boğaçhan T., tahliye edildi.

“Yıllarca başarıyla görev yapmış bir polisim”

Yargılanan Emniyet Müdürü, yıllarca başarıyla görev yapmış bir polis memuru olarak uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla hakim karşısında olmaktan büyük utanç duyduğunu söyledi. “Bu bana hayatımın en büyük dersi oldu. Kesinlikle satmak gibi bir maksadım yoktu” dedi.

Savunmalarının ardından mahkeme, Emniyet Müdürü ve arkadaşını davadan beraat ettirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.