2 Kilo Uyuşturucu İle Yakalanıp Beraat Eden Müptela Emniyet Müdürü Meğer Menzilciymiş

0
556

Geçtiğimiz günlerde Manisa’da 2 kilo uyuşturucu ve uyuşturucu etkisi olan haplar ile yakalandıktan sonra “içici” olduğunu söyleyip beraat eden Emniyet Müdürü’nün Menzil tarikatından olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Barış Terkoğlu’nun bugünkü yazısında, 9 Haziran günü Manisa’da polis ekiplerince durdurulan ve üzerinden yüksek miktarda uyuşturucu madde çıkan Emniyet Müdürü’nün Menzil tarikatı ile bağlantılarından ötürü mahkemeden beraat ettiği yer alıyor.

Ayrıca Emniyet Müdürü’nün daha önce de “FETÖ borsasına” karıştığı için de ifade verdiği bilgisinin de yer aldığı “İki kilo uyuşturucuyla polise yakalanan polisin sırrı” başlıklı yazının ilgili kısmı şu şekilde:

Tam bir yıl önce, 30 Ekim 2018’de İzmir Adliyesi’nden bir haber aldık. Habere göre FETÖ borsasına karıştığı için hakkında soruşturma açılan ve pasif göreve kaydırılan bir emniyet müdürü savcılıkta ifade vermişti. Olayı OdaTV’de gündeme getirmemizin ardından İzmir Cumhuriyet Savcılığı bir açıklama yaptı. Söz konusu polisin “telefon ile davet edildiği”ni ve ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını söyledi.

Peki FETÖ borsasına bulaştığı için açığa alınan ve savcılıkça ifadeye çağrılan o emniyet müdürü kimdi? Doğru tahmin ettiniz, birkaç ay sonra aracında 2 kilo uyuşturucu ile yakalanan Zafer Ç’den başkası değil.

Menzilci olunca kimse dokunamadı

Peki nasıl oluyor? Bir Twitter mesajıyla yedi yıl hapis cezası alınan ülkede, bir emniyet müdürü FETÖ borsasına bulaşıyor, yetmiyor iki kilo uyuşturucu ile yakalanıyor ve sonunda beraat ediyor.

Ben de bu sorunun yanıtını merak edip İzmir Emniyeti’ndeki kaynaklara sordum. “Nedir bu işin sırrı” deyince aldığım yanıta şaşırmadım: “Çünkü Menzilci”.

Onu yakından tanıyan kişiler Zafer Ç’nin Menzil tarikatına bağının güçlü olduğunu söylüyor, biatının ölçüsünü gösteren ve akıllara durgunluk veren hikâyeler anlatıyordu. Bu da FETÖ’den boşalan koltuklarda görev yapan Zafer Ç’ye bir tür dokunulmazlık sağlıyordu. Ne FETÖ borsasından doğru dürüst yargılanabiliyor ne de aracında bulunan uyuşturucu maddenin hesabı soruluyordu.

Pucca’yı günlerce konuştuk, tartıştık. Attığı saçma sapan mesajlar üzerinden saflaşarak “uyuşturucuyla mücadele ediyorumculuk” oynadık. Ancak iş uyuşturucu baronu Zindaşti’yi bir telefonla tahliye edip kaçıran siyasetçilere, uyuşturucu tacirlerine kıyak kararlar veren avantacı hâkimlere, kilolarca uyuşturucuyla yakalanan Menzilci polislere gelince kafamızı kuma gömdük.

İkiyüzlülük ne kadar da işe yarar bir şey. Ta ki gölgede kalan ikinci yüzünüzü biri çıkıp da gösterene kadar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.