2 Saat Boyunca Konuşma Yapan Erdoğan, Alkış Gelmeyince Sitem Etti

0
544

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 Değerlendirme Toplantısı’nda 2 saatten fazla konuşema yaptı.

Konuşmasının bir bölümünde dinleyenlere sıkılıp sıkılmadıklarını soran Erdoğan bir ara da “Alkış gelmiyor” diye sitem etti.

Saray’da bulunan Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı”nda Türkiye’nin iç ve dış politikasına ilişkin görüşlerini ve planladığı icraatlarını anlatan Erdoğan 2 saat 7 dakika boyunca konuştu.

Erdoğan konuşmasında şehir hastanelerinden, yargı reformu paketine; terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen harekâtlardan, Kanal İstanbul projesine; yerli otomobilden Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelere kadar gündemdeki pek çok konuya değindi.

Savunma sanayi alanında konuştuğu esnada Gökbey helikopterinin tanıtımı için salona ve medyaya, “Beğendik mi?” diye soran Erdoğan salondan gelen alkışı yeterli bulmayınca, “Alkışlar gelmiyor!” diye sitem etti.

2 saat 7 dakikanın sonunda ise AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Biliyorum yordum sizi ama sözlerimin sonuna gelmiş bulunuyorum hem geçtiğimiz 17 yılın genel bir değerlendirmesini hem de 2019’da yaptıklarımızı hem de 2020’de yapacaklarımızı özetle ifade etmeye çalıştık. Bunlar aslında yaptıklarımızın yapacaklarımızın bütünü değil. Saatler alırdı.”

Kaynak: BirGün Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.