30 Büyükşehir Belediye Başkanı Saray’a Gidecek

0
911

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir belediye başkanı ile Saray’da bir araya gelecek.

Bugün saat 13.00’te başlayacak toplantıya, AKP’li büyükşehir belediye başkanlarının yanı sıra aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu 11 CHP’li belediye başkanı ve bir de MHP’li başkan katılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu gazetecilerin davetle ilgili olarak “Ankara’ya gidecek misiniz?” sorusuna, “Tabii ki. Neticede bizim bireysel bir talebimiz vardı. Ama sayın Cumhurbaşkanı bütün büyükşehir belediye başkanlarıyla belediyelerin sanıyorum sorunlarını konuşmak üzere ya da bu yeni dönemi tartışmak üzere toplantı daveti yaptılar. Elbette ki katılacağız. Elbette ki şehirlerimizin bütün aslında büyükşehirlerin sorunlarını kendileriyle paylaşma imkanımız olacak. Biz devletin her kademesinde maksimum diyalog maksimum ilişki… Neticede vatandaşımız hizmet bekliyor. Ama bizden ama merkezi hükümetten. Dolayısıyla işbirliğine ülkemizin her kademesinin ihtiyacı var. Biz bundan kaçınacak set koyacak anlayışa asla sahip olmadık, olmayacağız da. Zaten anlamlı da değil. Daveti için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanları davetine katılacağını açıklayarak “Tabii ki gideceğiz. Koşa koşa gideceğiz. Mutlaka bir şeyler söyleriz. Biz dersimizi çalışalım bakalım.” demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının Erdoğan’ın davetine katılacağını açıklamıştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.