“6 yaşındaki çocukla evlenilebilir” Demek Suç Değil, Bu Sözleri Eleştirmek Suç!

0
1856

“Altı yaşındaki çocukla evlenilebilir.”, “Üç yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalıdır.”, “Kız çocukları cehennem kadar risktir.” şeklindeki fetvalarıyla bilinen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, sarf ettiği utanç verici sözler sebebiyle kendisini eleştirenlere karşı da hakaret davaları açmaya devam ediyor.

Yıldız’ın kız çocuklarını hedef alan sapkın ifadeleri sonrası gazeteci Zafer Arapkirli sosyal medya hesabından tepki göstermiş ve hakkında dava açılmıştı.

Arapkirli’nin sosyal medya aracılığıyla Yıldız’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın bugün Çaglayan Adliyesi’nde görülen ilk duruşmasında Arapkirli ifade verdi. Yaptığı savunma sonrası mahkeme delillerin toplanması için davayı 26 Aralık 2019’a erteledi.

Arapkirli sözkonusu paylaşımında “Evinize gittiğinizde karınızın, kızınızın suratına nasıl bakıyorsunuz? Bunu mu savunuyorsunuz? Bu lafların altına imza atıp yayınlasın burada. Utanmıyorlarsa! Kepazeliği ahlaksızlığı nasıl savunuyorsun. Bu aşağılık pisliklere kimse dur demeyecek mi?” ifadelerini kullanmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arapkirli, duyarlı bir yurttaş ve bir kız çocuğu babası olarak Nurettin Yıldız’ın açıklamasına ilişkin söz konusu paylaşımı yaptığını, şahsi bir hakaret kastinin bulunmadığını belirtti.

Nurettin Yıldız, daha önce de sarf ettiği sözleri haberleştiren Sol Haber’e ve gazete yazarı Orhan Gökdemir’e hakaret davası açmış, gazete para cezasına çarptırılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.