Ağabeyini imar müdürü yapan MHP’li Belediye Başkanı konuştu: “Hepimiz kardeşiz zaten”

0
181

Rize’nin Çayeli ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, öz ağabeyini Belediye’nin İmar Müdürü yaptı. Kendisini savunan Çiftçi, “Hepimiz kardeşiz zaten” dedi.

Rize’nin Çayeli ilçesinde Belediye Başkanı olan İsmail Hakkı Çiftçi’nin ağabeyi Halil İbrahim Çiftçi, belediyede hiçbir görevi yokken işlere karışmaya başladı. Eylül ayında yapılan Belediye Meclisi toplantısında onu gündem olurken, Çiftçi’nin işlere burnunu sokması, “Vasfı yok, belediye işlerine karışamaz” itirazlarına neden oldu.

Yapılan toplantıda mevcut Belediye Başkanı, ağabeyinin kendisine “ücretsiz” yardımda bulunduğunu anlatamadı. Çiftçi, “O zaman ağabeyimi imar müdürü atayayım” önerisinde bulunsa da öneri ironi şeklinde karşılandı. Kimse Çiftç’nin ağabeyini imar müdürü atayacağını ciddiye almadı.

“HEPİMİZ KARDEŞİZ”

Yapılan konuşmanın ardından ise Çiftçi, ağabeyi Halil İbrahim Çiftçi’yi gerçekten de Belediye’ye İmar Müdürü olarak atadı.

Ağabeyinin işin ehli olduğu için belediyede işe başlatıldığını dile getiren Çiftçi, Çayeli’nde herkes akraba olduğunu da ifade ederek, “Bunun doğru bir karar olduğu kanaatindeyim, çünkü kendisi Türkiye’de imar konularında sayılı birkaç kişiden bir tanesi. Kanunların bize gösterdiği şekilde imar servisinde hizmet verecek. İmar servisinin gerçekten imardan anlayan çok tecrübeli bir yöneticiye ihtiyacı vardı. Bu kişinin benim ağabeyim olması çok da önemli değil. Neticede bunun vasfına bakacağız. Sizin çocuğunuzu ameliyat edecek kişinin profesör ağabeyiniz olması yanlış bir şey değildir. Siz ‘Hayır o benim ağabeyimdir o ameliyat etmesin benim çocuğumu, götürelim bu yabancı pratisyen ameliyat etsin’ demezsiniz herhalde. Biz Çayeli’nde hepimiz kardeşiz zaten. Bu ilçede hepimiz birbirimizin akrabasıyız” sözleriyle kendisini savundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.