AKP Adıyaman İl Kadın Kolları Başkanı işe yerleştirdiği gerekçesiyle AKP’li yöneticinin maaş kartını “gasp” etti!

0
405

AKP Adıyaman İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş’ün, AKP Adıyaman İl Kadın Kollarında işe aldırdığı kişinin maaşına el koyduğu iddia edildi.

Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nda işe alınan kişi banka kartına ve cep telefonuna el konulduğunu belirterek Gümüş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sözcü’de yer alan habere göre, AKP Adıyaman İl örgütünde görev yapan bir kişi, AKP Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Perihan Gümüş’ün işe alınmasını sağladığını gerekçe göstererek maaş kartına ve telefonuna el koyduğunu iddia ederek Gümüş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Aylarca banka kartını AKP’li Gümüş’ün kullandığını kaydeden AKP’li yönetici, şunları belirtti:

“Ak Parti Kadın Kolları Başkanıyım diyerek beni işe yerleştirdiği gerekçesiyle nisan, mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül ve ekim ayı maaşlarımı çekerek beni maddi olarak sıkıntıya düşürdü.

Maaşımın ne kadar olduğunu bilmiyorum ancak ben ‘paraya ihtiyacım var’ dediğim için bana elden ayda 800 TL para veriyordu. Bunun dışında bana para vermedi.

Başkasına ait banka kartını veya kredi kartının izinsiz kullanmak suretiyle yarar sağlamak suçunu işleyen ve telefonumu benden zorla alarak, başkasını bir malı teslimi veya malın alınmasına karşı koymamaya mecbur kılmak suretiyle yağma suçu işleyen ve yine Ak Parti Kadın Kolları Başkanıyım diyerek beni ve eşimi ‘işten çıkartacağım’ diyerek tehdit eden Perihan Gümüş’ten şikâyetçiyim.”

İddialarla ilgili gazetecilerin bilgi almak istediği AKP Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Perihan Gümüş’ün ise telefonlara yanıt vermediği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.