AKP gerici uygulamalarına aralıksız devam ediyor

0
192

AKP iktidarı gerici uygulamalarına ara vermeden devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından verilen ilanla, “Din İsleri Subaylığı” için kadro açıldığı ortaya çıktı.

Yalnızca savaş dönemlerinde kullanılan ve Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bu yana ataması yapılmayan “Din İşleri Subaylığı”na yeniden kadro açıldığı belirtildi.

AKP’ye yakın çevreler tarafından dönem dönem gündeme getirilen Din İşleri Subaylığı kadrosu açılması, yandaş Akit’in sürmanşetine de müjdeli haber olarak yansıdı. Yandaş ve gerici Akit haberi “60 yıl sonra ‘Din Subaylığı’ müjdesi” başlığıyla verirken, subaylık için başvuruların 10 Aralık’a kadar devam edeceğini yazdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayın organı Diyanet Haber’de yer alan bilgide ise, “İlahiyat Fakültesi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanı mezunu alınacak olan öğretmen sınıfı muvazzaf subaylar, Din İşleri ve Moral Subayı olarak görev yapacak.” ifadeleri kullanıldı.

Din İsleri Subaylığı alımı ile TSK bünyesinde görevlendirilecek muvazzaf subaylar, askeri personelin moral, sosyal refah ve mutluluğunun arzu edildiği seviyeye ulaşması için manevi telkinlerde bulunacak, ayrıca din eğitimi, ibadet ve dinî törenler ile din işlerinin sevklerini idare edecek. Bu görevi yapacak Din subayı adaylarında İlahiyat Fakültesi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanından mezun olma şartı aranıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.