AKP, toplumsal sorunları artık diyanet ile çözecekmiş!

0
575

Hükümet, önümüzdeki yıl dini programlara ağırlık vermeyi düşünüyor. Toplumsal sorunların çözümü için dini içerikte basılı ve görsel yayınlar artırılacak.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre hükümetin 2020 Kalkınma Planı’nda toplumsal sorunların din hizmetleri ile çözülmesine dönük plan var.

Programa göre, sorunlar “manevi destek hizmeti” ulaştırılarak çözülmeye çalışılacak.

“Din desteği” ile hedeflenenlerde bazıları şöyle:

“Gençlerin bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendirilmesi. Bağımlılıkla mücadele amacıyla çocuklara, ailelere ve çocuklarla çalışan profesyonellere yönelik bilinçlendirme çalışmaları ve eğitimler. Çocuklarla çalışan profesyonellerin ihmal, istismar ve şiddeti tespit etme ve gerekli yönlendirmeyi yapma kapasitelerini artırmaya yönelik programlar. 

Kadına yönelik şiddetle mücadelede şiddet mağduruna ve şiddet uygulayana yönelik hizmet sunan kurum ve kuruluşların kapasiteleri ve kurumlararası koordinasyonun artırılması. Kadına yönelik şiddet, erken yaşta ve zorla yapılan evliliklerin önlenmesi amacıyla tüm kamu kurum ve kuruluş personeli dahil olmak üzere farklı hedef gruplarına yönelik eğitim, seminer vb. farkındalık artırma çalışmaları.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.