AKP Türkiyesi’nde Yeni Dönem: Yol Kes, Adam Tartakla, Uygun Bir Zamanda İfade Vermeye Git

0
1263

İstanbul Pendik’te seyir halindeki bir otomobilin önünü kesen iki kişi, içinde hamile kadının bulunduğu aracın şoför kapısını açamayınca aynasını kırmış ve ardından üzerine çıkıp tekmelemişti. 

Gözü dönmüş saldırganlardan birinin ünlü baklavacı Hasan SEL, diğerinin de Hüseyin SEL olduğu ortaya çıktı. 

Hasan SEL’in milyonlarca lira değerinde sermayesi olan şirketlerin sahibi olduğu iddia ediliyor.

Ne olmuştu?

İstanbul Pendik’te, yasak olmasına rağmen emniyet şeridini kullanan bir araç, trafik polisini görünce ceza yememek için direksiyonu normal yolunda seyreden araçların üzerine kırmış ancak bir sürücü trafik magandalarına yol vermemişti. Yol vermemekte haklı olan sürücü saldırıya uğramış, görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından saldırganların kimlikleri tespit edilmiş ve polis tarafından arandıkları açıklanmıştı.

Sözcü’den Tugay Saday’ın haberine göre yaşanan yol verme tartışmasının sürmesi üzerine arkadan gelen ve trafik kurallarını çiğneyen araçta bulunan iki kişi, yol vermeyen araçtaki çiftin önünü kesti.

Yolunu kestikleri aracın sürücüsünü araçtan indirmek isteyen iki gözü dönmüş saldırgan, saldırdıkları aracın şoför kapısını açamayınca önce aracın yan aynasını kırdı ve ardından aracın üzerine çıkıp tekmeleyerek zarar verdi.

Hamile kadının ‘polisi arıyorum’ uyarılarına aldırış etmeyen saldırganlar daha sonra ’07 BSS 76′ plakalı araçlarıyla bölgeden uzaklaştı.

Saldırganlardan Hüseyin SEL’in sahibi olduğu ve ünlü bir baklava üreticisi olan Seydioğlu Baklava adlı şirket kamuoyunda gelişen yoğun tepkinin ardından bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şirket sahibi Hüseyin SEL ve araçtaki diğer isim olan Hüseyin SEL’in olayın asıl mağdurları olduğu iddia edildi.

Şirketin açıklamasında, “Olayın her ne kadar da basına yansıyan görüntülerinde yer almasa da, diğer araç sürücüsünün olayın başlangıcında el kol hareketleri, yol vermeme gibi tahrik unsuru içeren davranışlarda bulunmuştur. Şirketimizin sahibi Hüseyin SEL ve araçta bulunan Hasan SEL ani rahatsızlık geçiren annelerinin yanına bir an evvel yetişme gayesiyle trafikte hareket halinde iken, diğer araç sürücüsünün yukarıda bahsettiğimiz gibi olumsuz davranışları bir adım öteye giderek Firmamız sahibi Hüseyin SEL ve araçta bulunan Hasan SEL’in içinde bulundukları aracın dikiz aynasına ve arka tarafta sürüş halinde kendi aracı ile kasten vurmak suretiyle trafikte güvenliği tehlikeye sokmakla devam etmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan “Kaç Saat Oldu?” isimli Twitter hesabından yapılan paylaşımda kullanılan dikkat çekici başlık ve video içeriği, sosyal medya ortamında üzerinde en çok konuşulan konular arasına girdi ve binlerce kez paylaşıldı.

Ayrıca Hasan Sel’in Kastamonu’da olduğu ve 8 Temmuz Pazartesi Günü ifade vermek için emniyete gideceği duyuruldu.

Merak edilen soru ise şu: Gazetecilerin, siyasi parti liderlerinin linç girişimine maruz kaldığı ve saldırganların herhangi bir yaptırıma uğramadığı bir dönemde, trafikte yol kesip insanları tartaklamanın cezasız kalacağına yönelik kamuoyunda oluşan kaygı giderilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.