AKP’li Bakandan Nazi Bayraklı Poz

0
389

Tarım ve Ormancılık Bakanı AKP’li Bekir Pakdemirli, Eskişehir’de katıldığı sivil havacılık etkinliğinde Nazi Bayraklı uçağa binerek poz verdi.

Pilot lisansı olan Bekir Pakdemirli, Ferocious Frankie isimli P-51D Mustang model özel uçakla uçuş yaptı. Bakan Pakdemirli’nin bindiği uçakta Alman faşistleri Nazi’lerin bayrağının olması dikkat çekti.

Yandaş haber kanallarının “Pakdemirli’nin kullandığı uçaktaki Nazi sembolünün sırrı ne?”, “Meğer racon böyleymiş” başlıklarıyla verdiği habere ilişkin açıklama yapan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Kulübü Genel Sekreteri İsmet Erol ise, “Müzemizde bulunan bu uçak, 1940’ta İngiltere’nin siparişiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde 12 ayda yapılmıştır. İsmi ‘Ferocious Frankie’dir. Anlamı, ‘Yırtıcı Frankie. Ünlüdür. Er Ryan’ı Kurtarmak adlı sinema filminde de kullanılmıştır. Asıl şöhreti ise İkinci Dünya Savaşı’nda kazanmıştır. Savaş yıllarında sekiz tane Nazi uçağını düşürmüştür. Bu nedenle İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından alınan kararla, ‘Yırtıcı Frankie’nin düşürdüğü uçakların ait olduğu yerin bayrakları üzerine asılmıştır. Bu uygulama, havacılıkta savaş uçaklarıyla ilgili bir racondur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.