AKP’li Belediye Başkanı’nın hapishane özlemi: “Hasretle beklediğimiz bir çalışmaydı”

0
90

Samsun’un Kavak ilçesinde 2017 yılında yılında yapımına başlanan ve Türkiye’nin en büyük infaz kurumlarından biri olacak S Tipi Hapishane’nin önümüzdeki yıl hizmete açılmasının görüşüldüğü Belediye Meclisi’nde, Belediye Başkanı’nın hapishane “özlemi”ni içeren sözleri tepki topladı.

Belediye Meclisi’nde 2 bin kişilik hapishaneyle ilgili kanal güzergahı ve taşkın alanlarının yeniden düzenlenmesi, yol bağlantılarının sağlanması ve kullanım alanı kararlarının belirlenmesine ilişkin imar planı değişikliği teklifi oy birliğiyle kabul edilirken, oturumda konuşma yapan AKP’li Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “19 Mayıs Mahallesi’nin yıllardan beri hasretle beklediği bir çalışmaydı bu” dedi.

Hapishane özlemini dile getiren AKP’li Belediye Başkanı şunları söyledi: “Türkiye’nin çok önemli ve büyük cezaevlerinden bir tanesi ilçemizde yapılıyor. Allah nasip ederse 2021 yılı Haziran ayında Kavak’ta hizmete açmış olacağız. Buranın yollarıyla alakalı problem vardı. Bu teklif Meclis’ten geçtikten sonra Kavak Belediyesi’nde 1/1000’lik imar planı çalışmasını yapacağız. Birkaç ay içerisinde ise 19 Mayıs Mahallesi, Kavak’ın örnek mahallelerden bir tanesi olacak.”

Konuyla ilgili söz alan İyi Parti Meclis Üyesi Ayhan Ayvaz ise AKP’li belediye başkanına tepki göstererek, “Belediye başkanımızın ülkemizin en büyük cezaevlerinden birini kendi ilçesine yapılacağını övünerek söylemesi çok acı bir şey. Bunun devamında bir şey söylemek istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.