AKP’li Gümüşhane Belediyesi’nde otobüs ihalesi yapıldı, bilin bakalım ihaleyi kim kazandı!

0
183

AKP’li Gümüşhane Belediyesi, Belediye bünyesine yolcu otobüsü alımı ihalesi açtı. Yapılan ihalede kazanan firmanın ise Belediye Başkanı’nın “amcazadeleri” olduğu açığa çıktı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre AKP’li Gümüşhane Belediyesi, bünyesine 8 otobüs almayı planlıyordu. Gelişen salgın nedeniyle yolcu sayısı düşünce alınması planlanan otobüs sayısı da 4’e düşürüldü.

Belediye bünyesinde açılan ihaleye sadece Çimenler A.Ş. adlı şirket katıldı. İhale sonucunda işi alan şirket, otobüsleri belediyeye teslim etti. AKP’li Belediye Başkanı Ercan Çimen, teslim alınan otobüsleri sosyal medya hesabından paylaşıp, “Belediyemize kazandırarak halkımızın hizmetine sunduğumuz yeni halk otobüslerimizi teslim aldık” diye yazdı.

Veli Toprak’ın haberine göre Çimen’e, “Kazanan firma amcaoğullarınızın mı?” sorusu soruldu.

Çimen, “İhale ulusalda yayınlandı ancak bir firma teklif verdi. İsteyen girebilirdi, Türkiye’de belki de 500’e yakın Isuzu bayi var. Amcazadelerimin (amca çocukları) firması ihaleyi kazandı. Her şey hukuki, açık ihale. Ben daha önce bu firmanın bayiliğini yapmıştım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.