AKP’li isimden orman yangınına teselli: “Yanan ağaçlar mangal kömürü olarak ekonomiye kazandırılacak”

0
95

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, geçtiğimiz günlerde Seferihisar’da çıkan yangın sonrası tahrip olan ormanlık alana ziyarette bulundu.

Mağduriyet yaşayanların sorunlarının çözümü için çalışmaların sürdüğünü ileri süren Dağ, bu alanlarda yeşillendirme faaliyeti yürütüleceğini ve yanan ağaçların mangal kömürü olarak ekonomiye kazandırılacağını “müjde”ledi.

BirGün’ün aktardığına göre, incelemenin ardından açıklama yapan Dağ, “Her orman yangını sonrasında olduğu gibi bu yangın sonrasında da birileri tarafından bu alanın imara açılması konusuyla ilgili dedikodular üretilmektedir. Bunlar manipülasyondur ve yapılan çalışmaları gölgeleme çabasıdır. Yangının gerçekleştiği alanda zarar gören ağaçlar, sonbaharda kesilecek ve mangal kömürü olarak kullanılması için ekonomimize kazandırılacak, bölgede ise yeşillendirme faaliyeti gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda yangın çıkan alanın yakınında yer alan makilik arazide de yeni fidanların dikimiyle yeşillendirme yapılacaktır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.