AKP’li Kurtulmuş İstanbul Sözleşmesi ile uğraşadursun, çıkardıkları infaz düzenlemesiyle bir kadın katili daha serbest bırakıldı!

0
156

Kartal’da 17 yaşındaki Aleyna Can’ın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklu olan Mesut Varol, infaz düzenlemesiyle tahliye edildi. Aleyna’nın annesi Fatma Yirmibeş, “Ölen benim çocuğum, affeden onlar. Bu af çıkarılırken, bize sordular mı?” diyerek bu adaletsizliğe isyan etti. 

İstanbul Kartal’da, 30 Kasım 2017 tarihinde 17 yaşındaki Aleyna Can, erkek arkadaşı Bayram Ekici’nin kiraladığı günlük kiralık dairede, Mesut Varol tarafından katledilmişti. 

Milliyet’ten Çiğdem Yılmaz’ın haberine göre, görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti; tutuksuz sanıklar Bayram Ekici ile Ercan Ekici hakkında beraat kararı vermişti. Tutuklu sanık Mesut Varol da, “Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olma” suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Verilen karar üzerine ailenin avukatı Kübra Süleyman, karara itiraz etmiş, karar bir üst mahkemeye gitmişti. Dosya hâlâ istinaf mahkemesinde ancak genç kızın katili Varol, geçtiğimiz aylarda çıkan infaz düzenlemesiyle tahliye edildi. 

Kararın ardından anne Fatma Yirmibeş, “Kızım kasten öldürüldü. Kızımın ölümden üç kişi sorumluyken, sadece bir kişi tutuklandı. O katil de serbest bırakıldı. Bir can gitti. Bu kadar basit mi, bu adam nasıl serbest bırakılır? Biz aldığı cezaya itiraz etmişken, bunlar bu katili nasıl serbest bırakıyor?Ölen çocuk benim çocuğum, affeden onlar. Bunu kabul etmiyorum, bu af çıkarılırken bize sordular mı? Biz affediyor muyuz? Ben bu katilin içeri girmesini, cezaevinde yatmasını istiyorum. Benim kızımı geri getirsinler, o zaman katili serbest bıraksınlar. Eğer benim kızım geri gelmeyecekse bu katil de serbest kalmamalı.” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.