AKP’li milletvekilinin oğlunun düğününe, cezayı yazan Kaymakam da katılmış!

0
125

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, salgın yasaklarına uymayarak oğlunun düğününe 1500 kişiyi davet etmişti. Kamuoyunda düğün tartışılınca, Dilovası Kaymakamlığı tarafından milletvekiline para cezası kesildi. Ancak düğüne para cezasını kesen Kaymakam Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı ortaya çıktı.

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın Coronavirus salgınına rağmen tedbirlere uyulmadığı düğününe Dilovası Kaymakamlığı tarafından para cezası kesildi. Kaymakamlığın para cezası kestiği düğüne, Kocaeli Valisi Serdar Yavuz’un yanı sıra Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı belirtildi.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle düğünlere kısıtlama getirmişti. Fakat AKP’li milletvekili Cemil Yaman, salgın yasaklarını delerek hem düğüne 1500 kişi davet etmiş hem de yemek ikramı yapmıştı. Düğünün medyaya yansımasından sonra tepkiler artınca; Dilovası Kaymakamlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’ne, pandemi tedbirlerine aykırı davranılmasına göz yumduğu için 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesine göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararına dayalı olarak en üst limitten 6 bin 360 lira, düğün sahibi Yaman’a 3 bin 180 lira ve yemek şirketine de 3 bin 180 lira para cezası verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.