AKP’li Yandaşlara Makamlar Dağıtıla Dağıtıla Bitmiyor…

0
415

AKP’nin kendi yandaşlarına makam dağıtma sevdası bitmek bilmiyor. 

İleri Haber’de yer alan bir habere göre  AKP’li yönetici ve bürokrat yakınları sınavsız ya da özel işlemlerle kamuda görevlendirilmeye devam ediyor. Yeni mezun AKP’liler ve bürokrat yakınları yılların tecrübesini gerektiren yerlere “görevlendirme” adıyla işe başlatılıyor.

Buna göre 13 yıl önce memuriyetten istifa edip özel çalışan ve AKP Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı yaparak siyasete atılan Mehmet Eşsiz aniden müdür oldu. Eşsiz, yaklaşık 3 ay önce, yakın arkadaşı AKP eski Milletvekili Vural Kavuncu’nun Rektörü olduğu Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından açıktan atamayla yeniden memur yapıldı.

Yine dikkat çeken başka bir atama ise Sivas AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi 23 yaşındaki Abdülmecid Demirkaynak’ın “Anıtlar Kurulu” olarak bilinen Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na üye yapılması oldu. 23 yaşında olan Demirkaynak üniversiteden 1 yıl önce mezun oldu.

Türkiye Belediyeler Birliği’nde memur olarak görev yapan Cemal Baş, 31 Mart Seçimleri’nde Keçiören Belediyesi’ne AKP’den Belediye Meclis Üyesi olmak için istifa etti. Baş daha sonra AKP’den de Belediye Meclis Üyesi seçildi. Türkiye Belediyeler Birliği şirketine Yönetim Kurulu Üyesi de yapıldı. Ardından müdür oldu. En son Baş, “Yarım kalan projeleri sürdürmek için görev aldım. Bunlara kurumda hakim olan tek kişiyim” şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.