AKP’nin imara açtığı AOÇ’de, Ankara Belediyesi çiftçiye verilmek üzere yem tohumu yetiştiriyor

0
410

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 3 yıllığına kiraladığı Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) çiftçiye dağıtılmak üzere yem bitkisi tohumu yetiştirecek.

Birgün’de yer alan habere göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yıllar sonra ilk kez üretim yapılacak arazi belediye ekiplerince temizlenerek, ekime hazır hale getirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, belediye olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıktıklarını söyledi.

Güldaş, uzun süredir kullanılmayan arazide üretime başlanacağını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Belediye olarak araziyi 3 yıllığına kiraladık. Artık burada üretim yapılacak. Çiftçimize dağıtılmak üzere tohum yetiştireceğiz. Buranın kuruluş amaçlarından biri olan tohum dağıtma, damızlık dağıtma işlevini yıllar sonra tekrar aktif hale getirmiş olacağız. Ürettiğimiz tohumlarımızı inşallah kırsaldaki çiftçilerimizle buluşturup, en ekonomik şekilde üretim yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Yem bitkileri üretimi artınca, hayvancılık da gelişecek. Böylece daha ucuza, daha sağlıklı eti Ankaralılarla buluşturabileceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.