Ali İsmail’in Düşleri İçin: Dilek İmamoğlu da İstanbul Maratonu’nda Koştu

0
398

Her yıl binlerce insanın destek için koştuğu İstanbul Maratonu bugün koşuldu.

Bu yıl 41’incisi düzenlenen maratonda Eskişehir’de Gezi Direnişi sırasında katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Ali İsmail’in yarım kalan düşlerini tamamlamak için koştu.

Anne Emel Korkmaz’a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu da eşlik etti. Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) tişörtünü giyen Dilek İmamoğlu, aileyi yalnız bırakmadı.

Maraton öncesi BirGün’e ALİKEV’in çalışmalarını anlatan Emel  Korkmaz, “Ali’nin ardından iyi ki kurmuşuz bu vakfı.” diyerek ve şunları söyledi:

“Orada bir sürü çocuğumuz oldu. Okuyan çocuklarımıza destek olmak için burs veriyoruz. Geçen sene 167 çocuğumuza burs verdik. Bu sene 200’den fazla çocuğa burs vermeyi hedefliyoruz.” dedi.

İSTANBUL MARATONU

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan organizasyon, maraton (42 kilometre 195 metre), 15 kilometre koşusu ile 8 kilometrelik halk koşusu kategorilerinde gerçekleştiriliyor.

İstanbul Maratonu, 2012 yılından bu yana Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından açıklanan “altın maratonlar” listesinde bulunuyor.

Maratona 106 ülkeden yaklaşık 140 bin kişi katıldı. Organizasyonda 42,195 kilometrelik çipli koşuda yaklaşık 4 bin, 15 kilometrelik koşuda ise yaklaşık 33 bin sporcu koşuyor. 8 kilometrelik halk koşusuna ise 100 bin civarında insan katılım gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.