“Analarını Belleyeceğiz” Diyen MHP’li Adayın Başkanlığı İptal Edildi

0
774

Saadet Partisi tarafından yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucunda belediye başkanı seçilen MHP’li Nihat Atlı’nın başkanlığı iptal edildi. Cumhur İttifakı’nın adayı olarak seçimlere katılan MHP’li Atlı’nın yerine kendisinden sonra en çok oyu alan Saadet Partisi adayı Kazım Özgan belediye başkanlığına getirildi.

Adana’nın Kozan İlçesi’nde 31 Mart’ta yapılan seçimlerde belediye başkanlığını kazandığı bildirilen ancak daha sonra yapılan itiraz üzerine başkanlığı iptal edilen MHP adayı Nihat Atlı’nın yerine, seçimde ikinci en çok oyu alan Saadet Partisi adayı Kazım Özgan belediye başkanlığına getirildi.

Saadet Partisi, MHP’den Kozan Belediye Başkanı seçilen Nihat Atlı’nın, belediye başkanı seçilme yeterliliğine sahip olmadığı gerekçesiyle İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. Saadet Partisi üyeleri bu başvuruları reddedilince, İl Seçim Kuruluna itirazda bulundu. İl Seçim Kurulunca yapılan değerlendirmede, oyların yüzde 39,99’unu alarak seçilen Atlı’nın, belediye başkan adaylarının ilan edildiği tarihte ve seçimin yapıldığı 31 Mart’ta seçilmeye engel mahkumiyet kararının adli sicil arşiv kaydında mevcut olduğu belirlendi. Bunun üzerine Atlı’nın başkanlığı düşürüldü.

12 Mart’ta partisi tarafından düzenlenen seçim mitinginde konuşan Atlı, “Bu düşmanları da bu memlekette yok edene kadar, kanımızın son damlasına kadar mücadele verip Rabbimin izniyle bunların içte ve dışta, yurtta da anasını belleyeceğiz arkadaşlar.” şeklinde konuşmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.