Arif Sağ’ın başkanlığını yürüttüğü MESAM, kayyum sonrası yine karıştı

0
199

Sanatçı Arif Sağ’ın başkanlığını yürüttüğü Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM), genel kurula kısa bir süre kala yine kayyum atandı.

Arif Sağ’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde MESAM tarafından “sahte üye kaydedildiği” iddiası ile içlerinde AKP’ye yakın isimlerin de olduğu bir grup müzisyenin açtığı davada, mahkeme MESAM’a kayyum atanmasına hükmetti.

Dün alınan karar üzerine, taraflar üç gün içinde geçici Yönetim Kurulu’nu oluşturmak için uzlaşmaya davet edildi. Eğer herhangi bir uzlaşma sağlanamaz ise, geçici Yönetim Kurulu yedi gün içinde mahkeme tarafından atanacak.

MESAM’ın görevden alınan Yönetim Kurulu’nda Sayman Üye olarak yer alan ve 2015 Genel Seçimleri’nde CHP İstanbul milletvekili aday adayı olan, aynı zamanda Cem TV’de müzik programı sunan Metin Karataş, sosyal medya sayfasında yaptığı açıklamada “MESAM müzik eseri sahiplerinin onurudur, hiçbir güç esir alamaz.” diyerek mahkemenin kararını eleştirdi.

MESAM’ın görevden alınan Yönetim Kurulu ise bugün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “2018’deki kayyum yönetiminin geçmişte aldığı hukuksuz kararlara karşı yine Arif SAĞ başkanlığındaki Yönetim Kurulu tarafından açılmış olan toplam 11 dava da kazanılmıştır. Önemle belirtmek isteriz ki, görevden alınan Yönetim kurulumuz tarafından tüm hazırlıkları tamamlanan MESAM 16. Olağan Genel Kurulu daha önce planlandığı ve üyelerimize duyurulduğu şekilde 28 Mart 2020 Cumartesi günü yapılacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.