Artan İntihar Vakalarına Çağlayan Adliyesinde “Ağlı Önlem”

0
476

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, üst katlardan gerçekleşen intihar girişimlerine karşı Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda da ağlı önlem uygulanacağını açıkladı.

Sekiz yıl önce açılan İstanbul Adalet Sarayı’nda çok sayıda intihar girişimi yaşanırken, biri geçtiğimiz gün yaşanan ve ölümle sonuçlanan iki intihar olayı gerçekleşti.

Hürriyet’te yer alan habere göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu duruma karşı önlem olarak Anadolu Adalet Sarayı’ndaki ağlı önlemin Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda da uygulanacağını, buna yönelik çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Esin Köymen de konuyla ilgili, “AVM’lerde galeri boşlukları ağlarla kapatılıyor. Boşluklardaki korkulukların boyu yükseltiliyor. Galeri boşlukları büyük yapılarda mekândaki görüş mesafesi için çok önemlidir. Bu boşluklar ağlarla çevrilebilir. Riskli bölgeler esnek misina ağlar ile kapatılabilir.” önerisinde bulundu.

Geçtiğimiz gün yazar Seray Şahiner’in eşi İbrahim Özkan da “Alkollü araç kullanma” suçundan duruşmasının görülmesinin ardından İstanbul Adliye Sarayı’nın 6. katından atlayarak intihar etmiş, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.