Ataşehir Belediyesi, DİSK Örgütlenme Uzmanı’nı Darp Etti

0
597

Ataşehir Belediyesi, bir süredir anayasal suç işleyerek sendikalı işçileri psikolojik baskı ve işten çıkarma tehdidi ile sendikadan zorla istifa ettirmeye çalışıyor.

Bununla birlikte işlerinden hukuki hiçbir dayanak göstermeden atılan Alişan İpşiroğlu ve Melike Şahin ise 31 gündür Belediye önünde evlerine ekmek götürmek için direnişine devam ediyor.

Belediye yonetiminin gerçekleştirdiği türlü haksızlık bugün daha ileri boyuta taşınarak şiddet kullanmaya kadar vardırıldı.

Belediye’ye görev alanı olduğu için DİSK önlüğü ile girmek isteyen örgütlenme uzmanı Gökhan Keskin, binaya sokulmadı ve kapıda darp edildi.

DİSK/Genel-İş Anadolu Yakası 1 No’lu şubesi, olayı “Ataşehir Belediyesi önündeki direnişimizin ardından üyelerin istifaya zorlanması yaşanırken, bugün de örgütleme uzmanımız GÖKHAN KESKİN’e “Bina içine DİSK yeleğiyle giremezsin” deyip saldırıda bulunuldu. Yeleği eline alan arkadaşımıza “binadan içeri sokamazsın” diyerek 15 tane güvenlik görevlisi yere yatırıp kafasına bastırarak aşağılık bir şekilde küfürler edilerek şiddet uygulamıştır. Bizde bu kabul edilemez faşizan tutumun karşısında boyun eğecek bir irade yok. Bunu bilin.” cümleleri ile duyurdu.

Güvenlikler tarafından darp edilen Gökhan Keskin’in vücudunda çeşitli izler oluştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.