Ataşehir Belediyesi İşçileri 1 Günlük İş Bırakıyor

0
1000

Ataşehir Belediyesi’nde bir süredir ödenmeyen işçi maaşlarından dolayı ve işten çıkarılan sendika temsilcilerinin geri alınmasıyla ilgili işçiler bu geceden itibaren başlayarak yarın akşama kadar sürecek 1 günlük iş bırakma eylemi yapacaklar.

Belediyesi yönetimi, işçi ücretlerini birkaç aydır düzenli ödemeyerek çalışanlar zor durumda bırakmıştı. Bu duruma isyan eden işçiler yatırılmayan ücretlerle ilgili kendilerine birkaç aydır hiçbir bilginin verilmediğini ve maaşlarının kalan kısımlarının ise ne zaman ödeneceğinin kendilerine söylemediği belirterek, her ay tekrarlanan bu durumdan dolayı büyük mağduriyetler yaşadıklarını söylüyorlardı.  

İşçilerin artan tepkileri nedeniyle belediye yönetimi iki sendika temsilcisini gerekçesiz şekilde işten çıkartmıştı. İsten çıkartılan temsilciler Melike Şahin ve Alişan İpşiroğlu 22 gündür belediye önünde işe dönme mücadelelerini sürdürmeye devam ediyor. Yaşanan bu keyfi baskıdan dolayı Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1. Şubesi hem maaşların zamanında yatırılması için hem de işine son verilen işçilerin işlerine geri dönmeleri için işçilerle birlikte bir günlük iş bırakma kararı aldı.

Sendika şubesi gönderdiği mesajda şu bilgileri paylaştı:

“ÖNEMLİ DUYURU: Ücretlerimizin zamanında yatırılmamasıyla nedeni ile İş Kanunu’nun 34. Maddesi gereğince ve işten çıkartılan arkadaşlarımızın tekrar işe alınması için bu gece vardiyasından başlayarak, 31 Ekim 2019 Perşembe günü (yarın) TÜM BİRİMLERDE İŞ BIRAKIYORUZ!  Tüm üyelerimizin haklarına sahip çıkmaya, bu onurlu mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.