Avrupa Film Ödülleri’ne Adaylar Açıklandı

0
102

Bu yıl 32’ncisi düzenlenecek olan Avrupa Film Ödülleri’ne adaylar açıklandı. Film Ödülleri’ne adaylar, 16’ncı Sevilla Avrupa Film Festivali’nde açıklandı.

Ödüllerde Pedro Almodóvar’ın Acı ve Zafer‘i (Dolor y gloria), Marco Bellocchio’nun Hain‘i (Il traditore), Roman Polanski’nin J’accuse ve Yorgos Lanthimos’un Sarayın Gözdesi (The Favourite) dört dalda yarışacak.

Ödüller, 7 Aralık’ta Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek olan tören ile sahiplerini bulacak.

Festivalde yarışacakların listesi şöyle:

En iyi film:

  • J’accuse / Yön: Roman Polanski
  • Les misérables / Yön: Ladj Ly
  • Dolor y gloria / Yön: Pedro Almodóvar
  • System Crasher / Yön: Nora Fingscheidt
  • The Favourite / Yön: Yorgos Lanthimos
  • Il traditore / Yön: Marco Bellocchio

En iyi yönetmen

  • Pedro Almodóvar (Dolor y gloria)
  • Marco Bellocchio (Il traditor)
  • Yorgos Lanthimos (The Favourite)
  • Roman Polanski (J’accuse)
  • Céline Sciamma / (Portrait of a Lady on Fire)

En iyi kadın oyuncu

  • Olivia Colman (The Favourite)
  • Trine Dyrholm (Queen of Hearts)
  • Adèle Haenel ve Noémie Merlant (Portrait of a Lady on Fire)
  • Viktoria Miroshnichenko (Beanpole)
  • Helena Zengel (System Crasher)

En iyi erkek oyuncu

  • Antonio Banderas (Dolor y gloria)
  • Jean Dujardin (J’accuse)
  • Pierfrancesco Favino (Il traditore)
  • Levan Gelbakhiani (And Then We Danced)
  • Alexander Scheer (Gundermann)
  • Ingvar E. Sigurdsson (A White, White Day)

En iyi senaryo

  • Pedro Almodóvar (Dolor y gloria)
  • Marco Bellocchio, Valia Santella, Ludovica Rampoldi (Il traditore)
  • Robert Harris, Roman Polanski (J’accuse)
  • Ladj Ly, Giordano Gederlini, Alexis Manenti (Les misérables)
  • Céline Sciamma (Portrait of a Lady on Fire)

En İyi Komedi

  • Ditte & Louise / Yön: Niclas Bendixen
  • Tel Aviv on Fire / Yön: Sameh Zoabi
  • The Favourite / Yön: Yorgos Lanthimos

En İyi Belgesel

  • For Sama / Yön: Waad Al Khateab, Edward Watts
  • Honeyland / Yön: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
  • Putin’s Witnesses / Yön: Vitaly Mansky
  • Selfie / Yön: Agostino Ferrente
  • The Disappearance of My Mother / Yön: Beniamino Barrese

En İyi Animasyon Film

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles / Yön: Salvador Simó
  • I Lost My Body / Yön: J érémy Clapin
  • Marona’s Fantastic Tale / Yön: Anca Damian
  • The Swallows of Kabul / Yön: Zabou Breitman, Éléa Gobbé-Mévellec
  • ANIARA / Yön: Pella Kågerman, Hugo Lilja
  • Atlantique / Yön: Mati Diop
  • Blind Spot / Yön: Tuva Novotny
  • Irina / Yön: Nadejda Koseva
  • Les Misérables / Yön: Ladj Ly
  • Ray & Liz / Yön: Richard Billingham

En İyi Kısa Film

  • Dogs Barking at Birds / Yön: Leonor Teles
  • Reconstruction / Yön: Jiří Havlíček, Ondřej Novák
  • The Christmas Gift / Yön: Bogdan Mureşanu
  • The Marvelous Misadventures of the Stone Lady / Yön: Gabriel Abrantes
  • Watermelon Juice / Yön: Irene Moray

Halkın seçimi ödülü

  • Border / Ali Abbasi
  • Cold War / Yön: Paweł Pawlikowski
  • Dogman / Yön: Matteo Garrone
  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald / Yön: David Yates
  • Girl / Yön: Lukas Dhont
  • Happy as Lazzaro / Yön: Alice Rohrwacher
  • Mamma Mia! Here We Go Again / Yön: Ol Parker
  • Dolor y gloria / Yön: Pedro Almodóvar
  • Sink or Swim / Yön: Gilles Lellouche
  • The Breadwinner / Yön: Nora Twomey
  • The Favourite / Yön: Yorgos Lanthimos
  • The Purity of Vengeance Journal 64 / Yön: Christoffer Boe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.