“Babacan’ın partisine büyük ilgi” İddiası

0
382

AKP’den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın Aralık ayında partisini kuracağı belirtilirken, yeni partide “ilginç” isimlerin yer alacağı iddia ediliyor.

Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik bugünkü yazısında, Babacan ekibiyle yaptığı görüşmeye yer verirken, yeni partinin kuruluş çalışmalarına belirlenen takvim süreci çerçevesinde devam edildiğini yazdı.

Babacan ekibi, bazı haberlerde yer alan “kurucular kurulunda geçmişte AKP’de yöneticilik veya milletvekilliği yapmış isimlerin veya hâlihazırda milletvekili olanların yer almayacağı” yönündeki bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yeni partinin kurucular kuruluna ilişkin siyasi yelpazenin ne olacağı sorulan Babacan ekibinin “Renkli bir tabloyla karşılaşacaksınız. Kurucu yapının oluşuna katkı sunanlara bakınca insanlar kendisini asli kurucu unsur gibi hissedecek.” yanıtını verdiği ifade edildi.

“Partiye ilgi büyük.”

Babacan’ın kuracağı partiye ilginin büyük olduğunu iddia eden Özlem Akarsu yazısında, “Öyle ki, Babacan’ın bire bir yaklaşık bin (1000) kişiyle görüştüğü, bir o kadar da bekleyen olduğu ifade ediliyor. Her bir görüşmenin yaklaşık bir, bir buçuk saat sürdüğü belirtiliyor. Babacan görüşmelere devam ediyor ama kuruluş için planlanan takvimde sona yaklaşıldığından, kısa süre içinde görüşmelere nokta konulacağı ve partinin kuruluşundan sonra katılımların sürebileceği yorumu yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.