Bahçeli istedi, Türköne için tahliye kararı geldi

0
198

Silahlı terör örgütü üyeliği iddiasıyla ceza alan ve yaklaşık 4 yıldır hapishanede bulunan Zaman Gazetesi eski yazarı Mümtazer Türköne’nin tahliye edildiği bildirildi.

Geçtiğimiz aylarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türköne’nin yeniden yargılanmasını isteyen açıklamaları ardından tahliye kararının gelmesi yargıya müdahalenin ne durumda olduğunu bir kez daha ortaya çıkardı.

Bahçeli’nin, sosyal medya hesabından yaptığı ve Türköne’ye tahliye getiren paylaşımları şöyleydi:

“Bugün Ülkücü şehidimiz Mustafa Türköne’nin şehadetinin 41. yıldönümüdür. 23 Haziran 1979’da 21 yaşındayken şehit düşmüştü. Ağabeyi Mümtaz’er Türköne ise cezaevindedir. Mümtaz’er Türköne’yi öğrencilik yıllarından itibaren tanırım. Aleyhe de pek çok yazısı ve beyanatı olmuştur.

Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtaz’er Türköne’nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtaz’er Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır.

Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.