Bahçeli’den “Susamam” Yorumu: “Rap adına darbe yapmaya heveslenen insanlar türeyebilir.”

0
603

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’de milyonlarca kişinin dinlediği ve paylaştığı “Susamam” isimli rap şarkısını eleştirerek, “Bazıları sanat uğruna Türkiye’yi kurban etmeye çalışıyor.” dedi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşık bir haftadır ülke gündeminde olan ve 20 milyondan fazla dinleyiciye ulaşan “Susamam” isimli rap şarkısı için “Paragraf paragraf orada ne amaçlandığını biliyorum. Eğer o rapi yeni yetişen nesil bütünüyle parça parça kabul ederse her parçayı yönlendiren çevre, grup veya kişiler dış destek bulanlar Türkiye’yi karma karışık hale getirirler. Rap adına Türkiye’de darbe yapmaya heveslenen insanlar türer. Bazıları sanat uğruna Türkiye’yi kurban etmeye çalışıyorlar .” dedi.

Çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan ailelere de değinen Bahçeli, “Çözüm kapısı HDP değil devlettir.” eleştirilerine karşı şunları söyledi:

“Mehmetçikler dağın başında ne yapar? Sınırda bu kadar asker niye bulunur? Bunları arıyorsan devlet oralarda. Kalkıp HDP’nin kapısında ‘bunlar devletin yanına varsın’ diyorsun. Şimdi soruyorum, devlet olmasaydı HDP’nin kapısında hangi anne bulunabilirdi? Devlet olmasa başlarına ne gelirdi?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.