Bahçeli’nin ardından Destici de TTB’ye saldırdı

0
139

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tıpkı MHP gibi Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) saldırdı. Destici, “Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden kurtarmaktır.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Necmettin Erbakan Kongre Salonu’nda düzenlenen Ankara İl Kongresi’nde konuştu. Destici önce TTB’yi daha sonra da İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı. Destici, “Burada, Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere, bazı sivil toplum örgütlerinin içerisindeki zihniyet ve o zihniyetin işgalinden bahsediyoruz. Bunlar 1980 öncesinde de vardı. Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek” ifadelerini kullandı. 

TTB’den sonra İstanbul Sözleşmesi ile ilgili de konuşan Destici, “Bu sözleşmenin karşısındayız, yarın da karşısında olmaya devam edeceğiz. ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır.’ sözü gerçek değil, bir kandırmaca, aldatmacadır.” diyerek kadın mücadelesini de hedef gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.