Bakan Pakdemirli, Uçuş Sertifikalarına Güvenmediği Yerden Uçuş Lisansını Yeniletmiş!

0
588

İzmir’de orman yangınında THK’ye ait uçakların kullanılmamasını “uçuşa elverişlilik sertifikalarına güvenmiyorum” ifadelerini kullanan Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin pilotluk lisansını, THK’den yenilettiği ortaya çıktı. 

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre Amatör Private Pilot Licence (PPL) sahibi Bakan Pakdemirli’nin pilotluk lisansı, 28 Ağustos 2018’de THK pilot eğitmenleri ile birlikte, THK’nın Cessna 172-S tipi uçağı ile yaptığı uçuş sonrası yenilendi. Aynı gün yapılan törende, THK’ye ait pilot ceketi de giyen Pakdemirli, THK logolu üniforması ile poz verip THK yöneticilerine teşekkür etmişti.

Pakdemirli’nin pilotluk lisansını ise babası eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli’nin kurucusu olduğu Burak Sportif Havacılık Kulübü’nden 18 yaşındayken aldığı belirlendi. 

Pakdemirli pilot olduktan sonra, Maule ve Mooney tipi 2 uçak satın aldı. İzmir-Ankara arasında uçuşlar yaptı. Daha sonra bu uçakları sattı. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayıp Seferihisar ve Menderes’e sıçrayan ve 3 gün sonra ancak kontrol altına alınabilen orman yangınında “THK uçaklarının neden kullanılmadığı” sorusuna “Hükümetimize siyasi saldırı var, THK siyasetin oyuncağı olmuş” diye yanıt vermişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.