Barolar, Erdoğancı TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na Karşı Harekete Geçiyor

0
782

Türk Barolar Birliği’nin hukuktan yana olmadığını savunan bazı barolar, yapılan itirazları iki kez reddeden TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na karşı eylemlere hazırlanıyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Urfa, Van, Bursa, Antalya, Aydın, Diyarbakır, Dersim ve Mersin baro başkanları, İstanbul’da toplanarak TBB’den çıkan karara karşı tüm hukuki süreçleri harekete geçirecek bir eylem planı belirleyecek.

DW Türkçe’ye açıklamalarda bulunan İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, Türkiye genelinde baroların önce kendi içlerinde toplanacağını ardından İstanbul’da buluşacaklarını belirterek, “Biz hukukun izinden gideceğiz” diye konuştu.

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan ise Feyzioğlu başkanlığındaki TBB yönetiminin ‘hukuken suç işlediğini’ belirtti. Balkan, “Biz hukukçular da bu suça karşı tüm hukuki yolları gündeme getireceğiz. Her seçenek masada. İdari dava açma hakkımızdan, suç duyurusunda bulunmaya kadar uzanacak bir dizi eylem zincirini hep birlikte görüşüp uygulamaya sokacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.