Bilal Erdoğan’ın Arkadaşına Kıyak: İhalesiz Arsa

0
1129

TMSF’de yayımlanan rapora göre, İstanbul Ataşehir’de bulunan bir arsa, Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın okul arkadaşına ihalesiz verildi.

AKP döneminde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan şirket ve taşınmazlar ihalesiz olarak AKP yandaşlarına veriliyor. 

TMSF tarafından yayımlanan faaliyet raporuna göre, İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bulunan 158 milyon 431 bin TL değerindeki arsa, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın imam hatip lisesinden arkadaşı olan Aksüs Yapı’nın sahibi Burak Aksüs ve ortaklarına ihalesiz verildi. TMSF, ihalesiz verdiği arsa üzerine yapılan konut projesinden hasılat payı almakla yetinecek.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Aksüs Yapı’nın sahibi Burak Aksüs, Bilal Erdoğan’nın imam hatip lisesinden arkadaşı ve Erdoğan ailesi tarafından kurulan Ortadoğu Proje Geliştirme İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş isimli şirketin de ortağı. Aksüs, daha önce de ETİ Maden İşletmeleri’ne bağlı Hidrojen Peroksit Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 28,2’lik hissesi devredilmişti.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.