Bir AKP klasiği: “Ülkede kriz yok, iş beğenmiyorlar”

0
141

AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’un, yerel bir televizyon kanalında işsizlikle ilgili yaptığı açıklamalar tepki topladı.

Sorgun, bir AKP klasiği olarak, artan işsizliği ve ekonomik krizi görmezden gelerek, sorunun “iş beğenmemek”ten kaynaklandığını iddia etti.

“Ekonomide problem yok diyemeyiz ama Türkiye’de bir kriz yok. Tarihin en yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor.” açıklamasını yapan Sorgun, kendilerine “yandım, bittim, işsizim, açım” diye gelenler olduğunu ancak bu kişilerin aslında iş beğenmediğini öne sürdü.

AKP’li Sorgun konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Çocukluğumuzu bir kenara bırakalım. 50 yıldır cemiyetin içindeyiz. Konya’da sanayiye gidiyorum. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi bitti’ diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Köylere gidiyoruz, ‘Afganlılar olmazsa, köylerde çoban yok’ diyorlar. Bize ‘yandım, bittim, işsizim, açım’ diye gelenler oluyor. Bir işadamını arıyorum. ‘Birisini göndereceğim’ diyorum, hemen gönder diyorlar. Bize iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı diyor’ Bu iş beğenmeme. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor. ‘Ben asla tulum giyemem’ diyorlar. Ne yapacaksınız? ‘08.00 – 17.00 çalışacağım, cumartesi-pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak’ anlayışı var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.”

Kaynak: Gazete Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.