Bir KHK’lı daha öldükten sonra işe iade edildi:

0
372

Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesi’nde memur olarak görev yaparken 2016 yılında KHK ile işten atılan Mücahit Karataş, bu süreçte çektiği maddi sıkıntılar nedeniyle tedavi olamamış, kendisi ile dayanışma kampanyası geliştirilerek tedavi süreci başlatılmıştı. 18 Eylül’de tedavi sırasında ölen Karataş’ın OHAL komisyonuna işe iade için yaptığı başvuru ise dün kabul edildi.

Diyarbakır Kadın Doğum Hastahanesi’nde memur olarak çalışan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi Mücahit Karataş, 675 numaralı Kanun Hükmünde Kararname ile 29 Ekim 2016 tarihinde ihraç edildi. Üç çocuk babası olan ve beynindeki ur nedeniyle rahatsızlığı bulunan Karataş’ın hastalığı ilerlerken, arkadaşları kampanya düzenleyerek ameliyat olmasını sağladı. Ancak Karataş, 18 Eylül 2017 tarihinde beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. 

Cenazesi Silvanlılar Derneği’nin ayarladığı bir otobüs ile Diyarbakır’a getirilip defnedilen Mücahit Karataş’ın işe iadesi ile ilgili başvurduğu OHAL Komisyonu’nda bugün karar çıktı ve işe iade edildiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.