“Biz bize yeteriz bağışları nerede?” sorusuna cevap yok

0
377

Koronavirüs salgını nedeniyle AKP’nin yaptığı “Biz bize yeteriz” kampanyasında vatandaşlardan toplanan 2 milyar TL’nin nereye harcandığına ilişkin sorulara cevap verilmedi.

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a bu kampanyada toplanan bağışların akıbetini ve nerelere nasıl dağıtıldığını sordu. Oktay, CHP’li Antmen’e gönderdiği yanıtta, “Biz bilmiyoruz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na sorun” dedi. Bakanlık ise internet sitesini adres gösterdi ancak burada da istenilen bilgiye ulaşılamadı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesinin tamamını incelediklerini ancak 2 milyar 100 milyon TL’lik bağışın izine rastlamadıklarını söyleyen Antmen, “Halkın her kuruşunun hesabını sormak bizim namus borcumuz, diyerek Aile Bakanlığı’nın sitesini ayrıntılarıyla taradık, inceledik. Ne bu bağış kampanyasının paralarının akıbeti var ne de kimler tarafından nerelerde tutulduğu, neye harcandığı. Hiçbir bilgi yok. Eğer bir korkunuz yoksa saklamazsınız. Eğer açıklamaktan korkuyorsanız o zaman da korkacak bir şeyiniz var demektir. ‘Biz Bize Yeteriz’ dediler ama galiba ‘Biz Bize Yiyelim’e geldiler” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.