Cami inşaat ihaleleri AKP’li Banker Kasım’a

0
237

Esenler Belediyesi tarafından ihaleye açılan Esenler Tekstilkent Cami İnşaatı İhalesi, Banker Kasım olarak bilinen eski AKP İlçe Başkan Yardımcısına verildi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre AKP’li Tevfik Göksu’nun Başkan olduğu Esenler Belediyesi’nde milyonlarca liralık cami inşaat ihaleleri, Banker Kasım olarak bilinen eski İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Albayrak’a veriliyor.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre AKP’li Esenler Belediyesi’nin Mali Hizmetler Müdürlüğü, 22 Ekim 2019 tarihinde “Esenler Tekstilkent Camii İkmal İnşaatının Yapılması İşi” adı altında bir ihale düzenledi. İhaleyi, 9 milyon 685 bin TL teklif veren Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin kazandığı açıklandı. Şirket ile AKP’li Esenler Belediyesi arasında 12 Aralık 2019 tarihinde sözleşme imzalandı.

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre ise bu şirket, AKP’li eski İlçe Başkan Yardımcısı “Banker Kasım” olarak bilinen Kasım Albayrak’a ait.

Kasım Albayrak’ın sahibi olduğu Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Esenler Belediyesi’nden son sekiz yılda yaklaşık 18 milyon TL’lik cami inşaatı ihalesi aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.