Canan Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a cevap: “Elinde delil var mı, kamuoyuna açıkla!”

0
113

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine “DHKP-C militanı” dediği için tazminat davası açacağını söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üsküdar’daki Ömer Öztürk Camisi’nde kıldığı cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. 

Boğaziçi Üniversitesi’ne Melih Bulu’yu rektör olarak atamasına yönelik eylemler hakkında da konuşan Erdoğan, “öğrencileri ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef gösterip “Bu işin içinde olan teröristler var ve ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan… İşte CHP İstanbul İl Başkanı bakıyorsunuz orada… Zaten kendisi bir DHKP-C militanıdır. Bir başka siyasi partinin yönetimi yine oradalar. Bunlar öğrenci değil” ifadelerini kullandı. 

Bu ifadelere karşı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bir açıklama yayımladı. Açıklamada şunları belirtti:

“Bugün de AKP Genel Başkanı, yalanlarına yeni bir tanesini ekleyerek DHKP-C militanı olduğum savsatasında bulunmuştur. Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır.

Bir hekim, bir kadın, bir insan hakları savunucusu olarak tüm yaşamım boyunca demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunduğum gibi bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

Canan Kaftancıoğlu olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilene kadar tek bir aleyhe suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadığımı, bütün bunları sadece ve sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum. Demokrasi mücadelesine, çok daha güzel bir Türkiye için çalışmaya korkmadan ve yılmadan mücadele etmeye devam edeceğim.

Ayrıca, AKP Genel Başkanının son iftiraları ve hakaretleri karşısında sessiz kalmayacağımı, Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında ‘Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme ve Yargı Görevini, Yapanı Etkilemeye Teşebbüs’ suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.