Çaresizliğin intihara sürüklediği 4 kardeşten kalan 2260 liralık bakkal veresiyesi

0
504

İstanbul Fatih’te siyanür içerek hayatlarına son verdiği belirlenen 4 kardeşin bakkala 2260 lira borçları olduğu belirtildi. Bankaların kardeşlerin gelirine el koyması ile borçlarını ödeyememişler.

BBC Türkçe’nin haberine göre kardeşlerin oturduğu binanın alt katında bulunan bakkal, ölen kardeşlerin 15 yıldır aynı evde oturduklarını söylerken yaşlarının ise 45 ile 60 yaş arasında olduğunu belirtti. Bakkal dükkanını işleten Yusuf Deniz, 15 yıllık müşterilerinin son zamanlarda maddi sıkıntı yaşadığını belirtti.

Deniz, kardeşlerin uzun zamandır kendisinden veresiye alışveriş yaptığını, genellikle ay başında düzenli şekilde borçlarını ödediklerini fakat birkaç aydır çektikleri sıkıntılardan kaynaklı borçlarını ödeyemediklerini ifade etti.

Bakkal dükkanını işleten Deniz, “Cuma günü bana borcunu ödeyecekti, ödeyemedi, dedi ki ‘Maaşıma haciz koymuşlar.’ Pazartesi günü alışveriş yaptığında ertesi gün bana para vereceğini söyledi. Gelen giden olmayınca biz de merak ettik, telefonu açmayınca şüphelendik, çıktık baktık, sonra da polisi aradık” diye konuştu.

Dairenin elektriği mühürlendi

İntihar eden kardeşlerden Oya Yetişkin’in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde model olarak çalıştığı, Yaşar Yetişkin’in motorlu kuryelik yaptığı ve kısa süreli işlerde çalıştığı öğrenildi. Kardeşlerden diğer ikisinin çalışmadığı, Cüneyt Yetişkin’in ise sara hastası olduğu belirtildi.

Çalışan kardeşlerin maaşlarına banka borçlarından kaynaklı haciz konulduğu ortaya çıktı.

Öte yandan kardeşlerin intiharından kısa bir süre sonra, Çarşamba günü saat 09.30 sıralarında ise Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) ekipleri eve gelerek, 607,16 liralık elektrik faturasının iki aydır ödenmediği gerekçesiyle elektriği kesti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.