Cargill İşçileri 500 Gündür Direniyor!

0
577

Cargill İşçileri 500 gündür işlerini geri alabilmek için inatla direniyor. İşçiler bugün yaptıkları geniş katılımlı basın açıklaması ile bu kararlılıklarını devam ettireceklerini belirttiler. 

Bursa Orhangazi’de Amerikalı Cargil şirketine ait olan fabrikada çalırken sendikalaştıkları için işten çıkartılan işçiler 500 gündür işlerini geri alma mücadelesi veriyor.

İşçiler, Bursa’da fabrika önünde başlattıkları eylemlerinden aylar sonra açtıkları işe iade davasını kazanmışlardı. Cargill şirekti ise işe iade kararına uymayarak işçilerin çalışma haklarını tanımama tutumunu sürdürdü.

Direnen işçiler bunun üzerine mücadelelerini İstabul Ataşehir Paladdium Tower’da bulunan Cargill şirketinin önüne taşıdılar.

Ulaslararası düzeyde dayanışma desteği alan Cargil işçileri, geceleri sirket önünde uyuyarak 24 saat boyunca işlerini geri istediklerini kararlıca belirtmeye devam ediyorlar.

Bugün 500. güne ulaşan Cargill direnişi, yapılan kitlesel ve coşkulu bir eylemle inatla sürdürüleceği mesajı verildi.

Çok sayıda emek örgütü, sosyalist, devrimci ve ilerici kurum ve partilerin de katılım gösterdiği eylemde, direnişte olan işçi çocukları ve aileleri de yer aldı.

İşçiler yaptıkları basın açıklamasında “Cargill yönetimine işbaşı yaptilimasi ile ilgili çalışmaların bir an önce başlatılmasını tavsiye ediyor, mücadelenin aralıksız devam edeceğini başına ve kamuoyuna duyuruyoruz” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.