“Dindar Bir Gençlik İstiyorum” Mesajı Alındı: Öğretmenler Günü Camide Kutlanacak!

0
548

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmen Günü, bu yıl İzmit’te camide mevlüt okutularak kutlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, ilk kez bu yıl uygulayacağı çoklu ara tatilde öğretmenler için ders işlenişi, mesleki bilgi ve birikim paylaşımı için çok sayıda program hazırladığını duyurdu. Programın en tartışılan kısmı İzmit’ten geldi.

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre, 18-22 Kasım’daki ara tatilin son günü camide, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mevlidi okutulacak. Kaymakam Şevket Cinbir onayıyla öğretmen ve öğrenciler zorunlu katılacak.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nce 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda bir program hazırlandı. Eğitim/Öğretimin niteliğinin, verimliliğinin artırılması, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması, yenilenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilendirilmesinin hedeflendiği duyuruldu. Bu program kapsamında Kocaeli’ne bağlı İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, “Kasım 2019 Mesleki Çalışma Programı” olarak ara tatil etkinlikleri arasında Fevziye Cami’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü Mevlit Kandil Proğramı” yapma kararı aldığı ortaya çıktı. Alınan bu karar eğitimciler tarafından eleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.