Direnen Üsküdar Belediyesi İşçisi: İnsanları Kandırıyorsunuz Dediğim İçin İşten Atıldım

0
430

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin işten çıkardığı bir grup işçi tepkilerini belediye önünde yaptıkları basın açıklamasıyla dile getirdi. Diren işçilerden Ercan Yılmaz’ın İşçi TV’ye yaptığı açıklamalar ise dikkat çekti.

Kriz koşullarında emekçilerin üzerindeki baskılar artarken AKP iktidarının emek düşmanı politikaları kendini daha net hissettirmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz günlerde Erdoğan’ınn belediye başkanlarını Beştepe’de topladığı toplantıda yaptığı “Bizler İBB başına geldiğimizde çalışan, bulunduğu yeri hak eden hiç kimseye dokunmadık” açıklamasının yankıları sürerken AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin 150 işçiyi işlerinden etmesi gündeme oturdu. Bugün atılan işçilerden bir kısmı belediye önünde bir basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdi.

Üsküdar Belediyesi’nde dış birimde çalıştığını ve bir anda işten çıkarıldığını söyleyen Mustafa Kasap, “Bizim günahımız seçimde oy verip, Hilmi Türkmen’i kazandırmak mı? 18 yıl AKP teşkilatında gece gündüz çalıştık. Hafta sonları ailemizle geçirmek yerine teşkilat programlarına katılan bizdik. Nereden bilebilirdik ki kapı kapı dolaşıp oy toplarken kapının önüne koyulacağımızı. Burada toplanmamızın tek sebebi mağduriyetlerimizi dile getirmek. Bize sahip çıkılmasını ve işimize tekrar geri dönmeyi istiyoruz” dedi.

“İnsanları Kandırıyorsunuz Dediğim İçin İşten Atıldım”

Temizlik işlerinde görev yapan Ercan Yılmaz ise İşçi TV’ye konuştu. Yılmaz, kendi talebi olmadan ıslak imza yoluyla Ordu Mesudiye’deki seçim kütüğünün Üsküdar Bulgurlu Mahallesi’ne taşındığını belirtti. Yılmaz konuşmasında ‘yanlış yaptınız, insanları kandırdınız dediğim için işten atıldım’ dediğim için işten atıldım diyerek AKP’nin son belediye seçimlerinde usülsüzlük yaptığını iddaa etti.

Kaynak: https://twitter.com/isci_tv/status/1178970203729858560?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1178970203729858560&ref_url=http%3A%2F%2Fsendika63.org%2F2019%2F10%2Fdirenen-belediyesi-iscisi-islak-imzalarimiz-taklit-edilerek-secim-oncesi-kutugumuz-uskudara-tasindi-563131%2F

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.