Diyanet o kamu spotuna 295 bin ödemiş. Armağan Çağlayan: “Maliyeti 20 bin, büyük kazıklamışlar”

0
739

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, resmi sosyal medya hesabından paylaşılan ve tartışmalara yol açan kamu spotu için harcadığı para belli oldu. Prodüktör Armağan Çağlayan, “Büyük kazıklamışlar” yorumunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan kamu spotu için yaptığı ihale ortaya çıktı. İhaleyi “Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketi” kazandı ve şirkete toplam 295 bin TL ödendi. Aynı şirkete bir ay önce de Diyanet’in “III. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Organizasyon İşi” başlığıyla yaptığı ihalenin de verildiği tespit edildi. Diyanet bu ihale için de şirkete 265 bin TL ödedi.

Diyanet’in ödediği bu yüksek rakama TV prodüktörü, editör ve avukat Aramağan Çağlayan tepki gösterdi. Çağlayan, Diyanet’in kamu spotu için ihale usulu ile ödediği rakam hakkında, “Hangi prodüksiyon şirketi çektiyse büyük kazıklamış diyaneti” dedi. Çağlayan sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı: Diyanet 60 saniyelik kamu spotu için 295.000 TL ödemiş. Hangi prodüksiyon şirketi çektiyse büyük kazıklamış diyaneti. Gördüğüm filmin maliyeti, 20.000 ile 25.000 arasında değişir. Eksiği vardır fazlası yoktur!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.