Diyanet, Tepki Çeken “Telefona değil eşinin yüzüne bak” Kamu Spotuna 295 Bin Lira Ödemiş

0
399

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaşılan ve tartışmalara neden olan “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adıyla yayınlanan videoların hazırlanması için ihale yaptığı ortaya çıktı.

Açılan ihaleyi Diyanet’in çok defa birlikte iş yaptığı “Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketi” kazandı ve şirkete toplam 295 bin lira ödendi.

Aynı şirket kısa bir süre önce de Diyanet’in yaptığı, “III. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Organizasyon İşi” başlıklı ihaleyi kazanmıştı. Diyanet bu ihale için de şirkete 265 bin lira ödemiş.

BirGün’de yer alan habere göre, Mois İletişim Şirketi’nin Diyanet’in “gözde” şirketlerinden olduğu ifade edilirken, Diyanet’in cok sayıda etkinliğini hazırlayan şirketin aynı zamanda Diyanet Vakfı’nın reklam filmleri ile sosyal medya çalışmalarını da yaptığı biliniyor.

Ne Olmuştu?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaşılan ve bir çiftin telefon bağımlılığı nedeniyle birbirleriyle iletişim kuramadıkları mesajını içeren videonun işlenme tarzı tepkilere yol açmıştı.

Kamu spotunda çay ve kek getiren eşinin yüzüne bakmayan bir koca anlatılırken sonunda “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” mesajı verilmişti.

Kadının evde hizmetçi gibi gösterildiği kamu spotuna tepki gösterilmişti.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.