Diyanet’ten Şaşırtmayan Açıklama: Erkeğe Hizmet Etmek Kadının Görevi

0
823

Diyanet İşleri Başkan büyük tepki alan kamu spotunu savundu ve erkeğe hizmet etmenin, kadının görevi olduğunu belirtti.

Diyanet İşleri bu hafta kadın aşağılayan ve kadını sadece ev işlerini yapan hizmetli gibi gösterdiği “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adı altında bir kamu spotu yayınladı. Yayınlanan bu kamu spotuna tepkiler gelince, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yöneltilen bu tepkilere karşı erkeğe hizmet etmenin kadının görevi olduğunu öne sürdü ve  “Bir kamu spotu hazırladık. Bunu da hazmedemediler” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet’in resmi sosyal medya hesabından yayınlanan kamu spotunu şu cümlelerle savundu: 

“Bir kamu spotu hazırladık. Bunu da hazmedemediler. Bununla ilgili Meclis’e önerge bile verdiler. Bir kadının eşine çay getirmesi, kek getirmesi, kocasının da kadınlara karşı görevlerini yerine getirmesi kadar doğal bir şey olabilir mi?” 

Ayrıca Erbaş, filmle farkındalık uyandırmayı amaçladıklarını belirterek “Eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile olduklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Bizim medeniyetimizde kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak” şeklinde konuştu.

Aile bağlarının bu tepkilerle yok edilmeye çalışıldığını savunan Erbaş, “Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor, bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor, kötülükleri artırmaya çalışıyor. Bu açıdan ne olur çocuklarımıza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.