Engin Eroğlu’nun Ölümü ile İlgili Soruşturmada Yeni Gelişme

0
380

15 Haziran’da Dersim Ovacık’a bağlı Yoncalı köyünde hayvanlarını otlatırken kaybolan ve daha sonra karayolunda bir otobüsün açılan bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Çayı’na düştüğü tespit edilen Engin Eroğlu’nun ölümü ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaybolmasının ardından 19 gün boyunca yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucu Munzur Çayı’nda cansız bedenine ulaşılan Eroğlu için başlatılan soruşturmada, talep üzerine Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı raporda, otobüs sürücüsü yüzde 100 kusurlu bulundu.

Dersim Baro Başkanı Kenan Çetin, Engin Eroğlu soruşturmasını baro olarak yakından takip ettiklerini söyleyerek, otobüs şoförünün yüzde 100 kusurlu olarak değerlendirildiği bilgisini paylaştı.

Çetin ayrıca, Trafik İhtisas Dairesi’nin raporu ile birlikte Eroğlu’nun aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdiğinin bir kez daha kanıtlandığını belirterek, Ovacık Savcılığı’na olayın yaşandığı yerde keşif yapılması ve otobüs şoförünün tutuklanması talebini yinelediklerini ifade etti.

Ne Olmuştu?

Dersim’de 15 Haziran günü kaybolan 28 yaşındaki Engin Eroğlu’nun, bir otobüsün bagaj kapağının çarpmasıyla Munzur Çayı’na düştüğü belirlenmiş, 19 gün süren arama çalışmaları sonrası Eroğlu’nun cenazesine Ovacık Torunoba mevkiinde ulaşılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.