Erbaş bu sefer de inanmayanları hedef aldı: “Ahirete inancı olmayandan her kötülük beklenir”

0
381

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Ahirete inancı olmayan insandan her türlü kötülük beklenir. Onu engelleyecek ne var ki başka. Bu dünyada yaptığı bir şeyin hesabını ahirette vereceğine inanmayan birisi dünyada hangi kötülüğü yapmaz ki” açıklamasını yaparak, bu sefer de inanmayan vatandaşları hedef aldı. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ağrı’nın Patnos ilçesine inşa edilen Recep Tayyip Erdoğan Camii’nin açılış töreninde konuştu.  Erbaş, “Çocuklarımıza daha küçük yaşlardayken ahiret inancıyla ilgili öğrenmeleri gerekenleri öğretmeliyiz. Ahirete inancı olmayan insandan her türlü kötülük beklenir. Onu engelleyecek ne var ki başka. Bu dünyada yaptığı bir şeyin hesabını ahirette vereceğine inanmayan birisi dünyada hangi kötülüğü yapmaz ki” ifadelerini kullanarak, yeni bir tartışmaya imza attı. 

Ayrıca Erbaş, çocukların ve gençlerin Kur’an ve Peygamber ahlakıyla yetiştirilmesi gerektiğini anlatarak, “Camilerimiz çocuk sesleriyle coşsun istiyoruz. Evlerimizde çocuklarımız önce Peygamber Efendimizin ve Rabbinin ismini öğrensin. Bunun için Mevlid-i Nebi Haftası’nda çocuk konusunu ele aldık” sözlerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.