Erdoğan: Asıl Mağdur Biziz!

0
607

Partisinin, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Seçmen kütüklerinde oynama yapılmasına yönelik iddiaların her seçim dile getirildiğini belirten Erdoğan, sorunların sistemden kaynaklandığını ve asıl mağdurun AKP olduğunu söyledi.

Açıklamasının devamında Erdoğan, “AK Parti’nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını ne yazık ki bulamadık. 24 Haziran seçimlerine göre ilçe değiştiren 1.5 milyon seçmen var. Üstelik bunların 222 binden fazlası da bizim üyemiz. Öyleyse yakın markaja alacağız.” dedi.

Türkiye’nin demokratik hukuk devleti ilkesinden asla taviz vermediğini ifade eden Erdoğan, 24 Haziran seçimlerini ve CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ifadelerini hatırlatarak şöyle devam etti:

“Demokratik hukuk devletinin en büyük göstergesi de seçimlerdir. Buna rağmen bazı kesimlerin kendi başarısızlarını seçimle yetkili kurumlarımıza yükleme gayretinde olduklarına şahit olduk. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde avukat ordusuyla seçim kurullarımızı tehdit eden bir adayı hala unutmuş değiliz. YSK önünde oturacaklarını söyleyenlere şahit olduk. Ne oldu? Halen oturuyorsunuz.” 

Son dönemde sık sık gündem olan naylon poşet konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır doğaya verdikleri zararı görmezden gelerek, AKP’nin çevreci bir parti olduğunu vurguladı.

Erdoğan, “Çevreci parti malum AK Parti. Ana muhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir ama biz naylon poşetlere karşı savaş ilan ettik. Bu seçimlerde bez torbalar ve kenevirden yapılmış filelerle inşallah meydanlarda olacağız. Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz, bu kampanyada milletimize promosyon olarak dağıtacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.