Erdoğan da LGBTİ’leri hedef aldı: Sapkınlık

0
316

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan salgın sonrası ilk kez yüzyüze gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada LGBTİ bireyleri hedef aldı.

LGBTİ bireyleri “inancımıza ve kültürümüze aykırı, marjinal ve sapkın” olarak değerlendiren Erdoğan’ın sözleri şöyle:

“Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirerek, genç dimağları zehirlemenin peşindeler.

İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır. Halkın lanetlediği hiçbir yanlışın bu ülkede kök salma ihtimali yoktur. Türkiye milli ve manevi yapısını hedef alan saldırılara karşı da mücadele edecek güce de sahiptir.

Rabbimden milletimizi ve ülkemizi bu tür sapkınların yol açacağı beşeri felaketlerden korumasını niyaz ediyorum.”

Öte yandan Erdoğan’ın LGBTİ’lere yönelik sözlerinin ardından sosyal medyada dolaşıma giren bir videoda, yine Erdoğan’ın 2002 yılında eşcinsellerle ilgili sözleri paylaşıldı.

2002 yılında konuyla ilgili konuşan Erdoğan, “Eşcinsellerin de kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart. Zaman zaman bazı televizyon ekranlarında onların da muhatap oldukları muameleleri insani bulmuyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Video: Yol TV

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.