Erdoğan İstanbul seçimlerinin iptali için ümitliymiş

0
664

İstanbul seçimlerin yenilenmesine ilişkin halen Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı beklenirken, Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun bugünkü haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerin yenilenmesi durumunda İstanbul’un AKP tarafından alınacağını savunuyor.

Kayaoğlu’nun aktardığı habere göre AKP kulislerinde seçimlerin yenilenmesi durumunda CHP’nin “mağdur” pozisyona düşeceği, bu nedenle de AKP’nin daha da kaybedeceği düşüncesi hakimken Erdoğan ise bunun tersini düşünüyor.

Haberde Erdoğan’ın da AKP’nin İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin başvurusunu yakından takip ettiği aktarılırken, kendisinin İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi konusunda “ümitli” olduğu da ekleniyor. Ancak ne karar çıkarsa çıksın buna saygılı olacağı da aktarılıyor.

Edinilen bilgilere göre Erdoğan şu şekilde konuştu:

“Bazı arkadaşlar seçimler yenilerse, AKP’nin daha kötü oy alacağını veya kaybedeceğini düşünüyor ama ben buna katılmıyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerini hatırlayın. O süreçte, parti içinden birçok kişi de dahil, seçimin yenilenmesini istememiş, koalisyonla yola devam edileceğinin daha doğru olacağını dile getirmişti. Ama ben o gün de vatandaşın tepkisini görmüştüm. Yani seçim olursa tek başımıza iktidar olacağımız görünüyordu. Bugün de İstanbul’da aynı şeyi görüyorum. Seçim tekrarlanırsa seçimleri kazanacağımıza yüzde yüz inanıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.