Erdoğan, kendi barosunu açma fikrinden vazgeçmiyor: ‘Yarın kanun teklifi veriliyor’

0
236

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü kabine toplantısının ardından, “Çoklu baro yönetimi üzerindeki kanun teklifini milletvekillerimiz yarın sabah veriyorlar. İnşallah en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantı ardından açıklama yaptı.

Erdoğan, “Çoklu baro” sistemine ilişkin çalışmaların yarın başlatılacağını açıkladı.

Erdoğan, “Barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin sağlıksız yapıları, temsilde adaletsizlik yanında mensupları üzerinde faşizan sorunlar üretebiliyor. Bu yanlışı düzeltmek için gereken hazırlığı yapmak hukuki olarak bizim görevimizdir. Daha demokratik, daha çoğulcul bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Bunun için çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Milletvekillerimiz bu konudaki kanun teklifini yarın sabah veriyorlar. İnşallah en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

Barolar ise, çoklu baro sistemine karşı haftalardır eylem yapıyor. Pek çok baro, savunma mitingleri düzenleyerek, bu sisteme izin vermeyeceklerini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.